Nakon što je napisao autorski tekst kakav je napisao, za očekivati je da Miloš Đuričković javno uputi inicijativu Evropskom savezu da napušti vlast u Budvi i na Cetinju ili da sam Đuričković napusti Evropski savez.
Jedino tako bi dokazao da nije čista farsa tekst u čijim okvirima tradicionalne koalicione partnere stranke čiji je funkcioner – Socijaldemokrata, naziva pogrdnim imenima, insinuirajući nekakvu saradnju sa Srpskom pravoslavnom crkvom.
Podsjećanja radi, u ime Evropskog saveza, koji je dio vlasti u Budvi, Petar Odžić je gromoglasno najavljivao da će biti protiv Budžeta Opštine Budva za 2026. godinu, te da će preispitati učešće u vlasti, a nakon glasanja se postavlja pitanje i da li su iz ES uopšte bili uzdržani. Takođe, ako je Đuričković kratkog pamćenja, mi nijesmo – na Cetinju vlast, čiji najveći dio čini Evropski savez, opstaje zahvaljujući podršci Demokrata i URA, čije odnose sa popovima iz SPC je suvišno komentarisati.
Zato umjesto što se predstavlja kao moralna vertikala u političkom životu Crne Gore, prije nego se nađe pozvan da prebira po suverenističkom bloku i odvaja, kako kaže, žito od kukolja, Đuričković neka pokaže dosljednost u onome što je, za nekoliko desetina lajkova, napisao, pa počne od Cetinja, a završi sa odvajanjem partijskog kolege od fotelje drugog čovjeka Opštine Budva.
Lazar Vujačić, odbornik DPS-a u SO Budva i potpredsjednik SM DPS Crne Gore


