Poštovane građanke i građani Crne Gore,
Dvadeset prvog maja 2006. godine, u miru i dostojanstvu, rekli smo jednu jedinu rečenicu: mi smo svoji.
To nijesu bile prazne riječi. Bio je to početak jedne odgovornosti. Odgovornosti prema precima koji su za današnju slobodu platili životom, i prema đeci koja će u ovoj zemlji odrastati slobodna.
Dvadeset godina poslije, Crna Gora stoji. Gradi. Napreduje. I ostaje svoja.
U ovom svečanom trenutku, čestitam svim građankama i građanima Crne Gore, svim Crnogorcima, Srbima, Bošnjacima, Albancima, Hrvatima, Muslimanima, Romima i svima koji ovu zemlju zovu domom. Jer svi smo Crna Gora. Svi smo snaga naših predaka i zalog naše budućnosti.
Neka je vječna slobodna Crna Gora.
Danijel Živković, predsjednik Demokratske partije socijalista Crne Gore


