Ovih dana svjedočimo očajničkim dodvoravanjima funkcionera Pokreta Evropa sad predsjedniku Skupštine Andriji Mandiću, jer isti znaju da opstanak Vlade Milojka Spajića zavisi od volje 9 poslanika Nove srpske demokratije.
Na tu listu se danas upisao i šef Kluba poslanika PES-a Vasilije Čarapić koji smatra da će simpatije i naklonost četničkog vojvode pobrati time što će se baviti Demokratskom partijom socijalista i time što će targetirati određene medije.
Razumijemo da je gospodin Čarapić izgubljen u situaciji u kojoj se aktuelna parlamentarna većina raspala, te da u svoj toj novonastaloj panici, poučen ranijim prevaspitavanjima poslanika PES-a od strane Mandića na skupštinskim zasijedanjima, ni pod koju cijenu ne želi da naljuti prvog čovjeka NSD-a.
Zato poručujemo da u svim tim svojim poniženjima ispred četničkog vojvode, započetim još onim činom glasanja ispred njegovih očiju, funkcioneri PES-a zaobiđu Demokratsku partiju socijalista.
I zato se, u finalu, nadamo da će za ovakvo poniženje koje priređuje sebi i partiji koju predstavlja dobiti barem: “Bravo, Vaso!” iz usta Andrije Mandića.
Sonja Popović, portparolka DPS-a i poslanica u Skupštini Crne Gore


