DPS Žabljak: Vlast na Žabljaku se raspada, cijenu poremećenih odnosa unutar većine plaćaju građani

Predsjednik Opštine Žabljak Radoš Žugić je, na juče održanoj sjednici lokalnog parlamenta, ponovo sa dnevnog reda povukao Odluku o izgradnji gradskog trga.

S obzirom na to da odluka pada četvrti put za redom, jer Žugić za istu ne može da obezbijedi većinu u redovima vlasti, jasno je da Žabljakom danas upravlja jedan klasični raštimovani orkestar. Podsjećanja radi, ovu odluku je dva puta predlagao Klub odbornika Durmitorske inicijative, a dva puta predsjednik Žugić, koji je predstavnik, takođe, Durmitorske inicijative. Sve prethodne odluke su, dakle, povučene zbog pravnih nedostataka.

I jučerašnja sjednica ogolila je istinu da je aktuelna vlast na Žabljaku nefunkcionalna, jer nije skrojena na temelju zajedničke vizije o razvoju našeg grada, već je sastavljena na principu fotelja i privilegija koje iste sa sobom donose, odnosno na bazi trgovine mjestima po dubini i na bazi ucjena.

Tako nefunkcionalna vlast u praksi konstatno produkuje probleme, kojima već neko vrijeme u kontinuitetu svjedočimo, usljed kojih je i bilo problema i sa izglasavanjem Budžeta za 2026. godinu, i cijenu tih poremećenih odnosa unutar vlasti plaćaju samo i isključivo građani.

Nakon svega što se u kontinuitetu ponavlja, jasno je da je Žugić izgubio legitimitet da bude predsjednik Opštine, te da svaki dan opstanka ove i ovakve parlamentarne većine je još jedan dan propadanja Žabljaka, koje ćemo zaustaviti pobjedom na izborima i ove nesposobnjakoviće i štetočine poslati u opoziciju.

Opštinski odbor DPS Žabljak

Zakažite sastanak

Odaberite člana naše stranke sa kojim biste željeli da razgovarate i izaberite datume koji vam odgovaraju.

Naš tim će vas kontaktirati u najkraćem roku.

Postanite naš član