Odbornici Demokratske partije socijalista su napustili sjednicu Skupštine opštine Žabljak iz razloga što na istoj nije bilo prisutnih medija koji bi mogli da izvještavaju javnost o toku sjednice, a vlast uporno odbija da se obezbijede uslovi za prenošenje sjednica preko YouTube-a.
Ne želimo da dajemo legitimitet sjednicama na kojima se donose odluke štetne po grad i građane, i na kojima se sve to odvija van očiju javnosti.
Ova netransparentna, nedobronamjerna i neznavena vlast ima interes da od žabljačke javnosti sakrije da se na današnjoj sjednici, između ostalog, odlučuje o povećanju cijena za urbanu sanaciju i suviše siromašnom Izvještaju o radu predsjednika Opštine Žabljak.
Takođe, aktuelna vlast ne želi da građani imaju uvid u to da je v. d. direktorica žabljačkog Vodovoda postavljena bez znanja Skupštine opštine i mimo svih skupštinskih procedura. Ne žele da se javno priča o nezakonitom trošenju budžetskih sredstava, o nekontrolisanim partijsko-porodičnim zapošljavanjima u lokalnoj samoupravi, o cvjetanju nelegalne gradnje.
Zaključno, kao ozbiljni i odgovorni ljudi, ne želimo da dajemo legitimitet predstavi od skupštinskog zasijedanja, jer je posao opozicije da suočava vlast sa nepočinstvima i zloupotrebama koje čine pred licem građana, a ne među četiri zida sale u kojoj se održava sjednica.
Opštinski odbor DPS Žabljak


