DPS Žabljak: Nećemo prisustvovati sjednicama koje se odvijaju mimo očiju javnosti, vlast se krije od građana

Odbornici Demokratske partije socijalista su napustili sjednicu Skupštine opštine Žabljak iz razloga što na istoj nije bilo prisutnih medija koji bi mogli da izvještavaju javnost o toku sjednice, a vlast uporno odbija da se obezbijede uslovi za prenošenje sjednica preko YouTube-a.

Ne želimo da dajemo legitimitet sjednicama na kojima se donose odluke štetne po grad i građane, i na kojima se sve to odvija van očiju javnosti.

Ova netransparentna, nedobronamjerna i neznavena vlast ima interes da od žabljačke javnosti sakrije da se na današnjoj sjednici, između ostalog, odlučuje o povećanju cijena za urbanu sanaciju i suviše siromašnom Izvještaju o radu predsjednika Opštine Žabljak.

Takođe, aktuelna vlast ne želi da građani imaju uvid u to da je v. d. direktorica žabljačkog Vodovoda postavljena bez znanja Skupštine opštine i mimo svih skupštinskih procedura. Ne žele da se javno priča o nezakonitom trošenju budžetskih sredstava, o nekontrolisanim partijsko-porodičnim zapošljavanjima u lokalnoj samoupravi, o cvjetanju nelegalne gradnje.

Zaključno, kao ozbiljni i odgovorni ljudi, ne želimo da dajemo legitimitet predstavi od skupštinskog zasijedanja, jer je posao opozicije da suočava vlast sa nepočinstvima i zloupotrebama koje čine pred licem građana, a ne među četiri zida sale u kojoj se održava sjednica.

Opštinski odbor DPS Žabljak

Zakažite sastanak

Odaberite člana naše stranke sa kojim biste željeli da razgovarate i izaberite datume koji vam odgovaraju.

Naš tim će vas kontaktirati u najkraćem roku.

Postanite naš član