Drage sugrađanke i sugrađani,
Danas, kada obilježavamo Dan pobjede nad fašizmom, sa dubokim poštovanjem se klanjamo sjenima onih koji su prije punih 85 godina hrabro stali u odbranu slobode, mira i ljudskog dostojanstva.
Berane je oduvijek bilo mjesto koje je znalo da prepozna prave vrijednosti u prelomnim trenucima. Naš kraj je, kao i cijela Crna Gora, dao neizmjeran doprinos antifašističkom pokretu, a ta snaga karaktera i nepokolebljivost naših predaka ostaju nam trajni putokaz.
Naša je zajednička obaveza da na tim čvrstim temeljima gradimo pravednije društvo, u kojem su solidarnost i uvažavanje različitosti ključne vrijednosti. Neka nas žrtva onih koji su položili živote za našu slobodu inspiriše da mlađim generacijama ostavimo zajednicu lišenu podjela, utemeljenu na evropskim idealima.
U ime Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista i u svoje lično ime, čestitam vam 9. maj – Dan pobjede i Dan Evrope!
dr Miro Nedić, predsjednik OO DPS Berane


